| AvalohAlyn a întrebat:

Aveti perusi? Cum ii cheama? Ciripesc, canta? Cat ati dat pe ei?

Răspuns Câştigător
| LiviuuuXD a răspuns:

Am 2, aveam 3.
Lia si Lili.
Canta, sunt foarte vioaie.
Am dat 350 de mii pe ei (toti 3)
I-am luat de la Bârlad astă vară de la un vânzator care vindea: papagali, perusi, pescarusi (OMG, costau prea mult chiar daca i-a dresat) si turturele diamant. Ciripesc, foarte mult si le iubesc.

18 răspunsuri:
| andrei733 a răspuns:

Am avut 2(unul a murit)
Paco
Este foate vesel, adica sanatos
AM dat 60 de lei pe unul(avea 2 luni)i-am luat de la petshop
Cand ii dau drumul ia la colindat toata casalaughing. Uite-te la poza mea de la avatar.Acela este primul perus(Care a murit)sad.Il invatasem sa pupe.Ma trezea dimineata.Era tare dragalas

| AlcolicSmile123 a răspuns (pentru andrei733):

Awwwww :3 it's so cute, eu am pe albastru si ma pupa :o3 Si simtea fiecare cutremur._. Oricum, imi pare rau :(.

| andrei733 a răspuns (pentru AlcolicSmile123):

Ms.Toti perusii simt cutremurele.Al meu a inceput sa se agite in cusca pe la 3 noaptea intro seara.Stii cum am sarit din pat laughing

| bibiiiy a răspuns:

Am un baiat(Kiki).Are 1 an, este albastru cu alb si cu negru, si putin mov:).Cu tot cu cusca am dat 150 lei.El costa 35 lei, si cusca 125 lei.Iti las o poza care este identica cu cusca

http://images.google.ro/......tp?/imgres

Canta si ciripeste every-dayy:)

| Juleuuss a răspuns:

NU am peruși.

| AlcolicSmile123 a răspuns:

Am 1.
Pako sau Pakito big grin
Canta foarte frumos :3
L-am primit de la un coleg de al lui tata.Dar cu tot cu cusca are costa undeva la.70 de lei fara cusca cam 55 de lei.

| andrei733 a răspuns (pentru AlcolicSmile123):

Si eu ii mai zic pakito laughing

| HeLps a răspuns:

Am si eu o femele cheama Coco dar eu o alint Cocuta

E tare dragalasa nu imi da pace
Dar ce ma impresioneaza cel mai mult este faptul ca nu canda dimineata pana cand nu vede unul din membru familiei, cand ii dau drumult din colivie face 2-3 ture de cameara se aseaza pe canapea si incepe sa ma pupe. Iti recomand unul sunt tare prietenosi.

| tiger20 a răspuns:

Am,Mody si Didi, da dar nu intodeauna(de obicei canta tare cand bag muzica), unul l-am gasit in curte iat pe celalalt am dat 25 de lei.

| yuliutsa a răspuns:

Pe al meu il chema Pako dar iti dau si alte nume:coco, cocuta, pachita...al meu canta si vorbea...in Bucuresti costa 30 lei

| Bibbi1912 a răspuns:

Am 1 perus, e fata. O cheama KikilaughingO las libera prin casa ..acum nu canta, nu prea ciripeste, dar vara cand o dau pe balcon da.

| bibiiiy a răspuns (pentru Bibbi1912):

Kiki il cheama pe al meulaughing e perus si e baiatlaughing

| Bibbi1912 a răspuns (pentru bibiiiy):

Stiu ca Kiki ..nu prea e nume de fata. daca la asta te ferereailaughing

| bibiiiy a răspuns (pentru Bibbi1912):

Nu..ma refeream ca si pe al meu il cheama kikilaughing

| Bibbi1912 a răspuns (pentru bibiiiy):

Aaaa...Oklaughing

| BlueLagoon97 a răspuns:

Am avut.il chema Coco, il luasem de mic si era foarte bland, canta toata ziua. 30 de lei. puii se vand mai scumpi.

| Janii a răspuns:

Am avut o vreo 2 perusi. Rikky si Mikky. ciripeau in fiecare dimineata laughing. si am dat pe amandoi 30 de lei. big grin

| FoxRoxxy26 a răspuns:

Salut. da am 2 papagali ii chema coco si lola canta de dimineata pana seara pe unul am dat 35 lei. daca vrei sa iti iei iti recomand cu cea mai mare placere