| AdyGangsta98 a întrebat:

Azi-dimineata mi-a murit papagalul crying nu stiu ce sa fac cu ea. Ea mai avea un partener care inca mai traieste. Nu stiu ce sa fac cu cel care a murit. va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Bună,Ady!
oh,îmi pare sincer rău sad.păi,în loc să o arunci pur şi simplu la coşul de gunoi,ai putea să o îngropi într-o cutiuţă mai mică sau să o acoperi cu ceva.sad apoi,trebuie să înveseleşti masculul,dându-i drumul şi jucându-te cu el.îi arăţi anumite obiecte din casă cu care ştii că se juca el, îi pui muzică, şi cu timpul o să o uite pe fetiţă.iar când vezi că "a trecut peste"iar tu stai mai bine financiar, poţi să îi cumperi o altă păpăgăliţă.se va bucura că are din nou companie, crede-mă!
Baftă!

10 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

E mort.ce mai conteaza ce faci cu el.
Acum conteaza ce faci cu femela ca in scurt timp e posibil sa moara din cauza ca n-are partener.
Daca-i ie-i un partener nou eu zic sa-l obisnuiesti mai liber sa-i lasi usita deschisa sa iasa si lasa-i liberi 2 ore sa se acomodeze cu camera.

| Andr3 a răspuns:

Stiu cum e crying( eu pe al meu l-am ingropat in gradina, intr-o cutiuta de pantofi atunci cand a murit. Celalalt va incepe sa se simta singur si va muri si el, mai ales dacaa ii aveai pe amandoi de mici.I-ai o alta partenera, dar sa fie de varsta lui.

| AnonimKidd a răspuns:

S-ar putea sa ti se intample ca miecrying! Eu am avut o pereche de perusi si pe baiat l-am scapat afara.Imediat i-am cumparat fetitei partener, dar aceasta statea toata ziua cu capul in pene, manca din ce in ce mai putin etc pana cand intr-o zi am observat ca era foarte usoara fata de partenerul pe care il cumparasem si intr-o zi am gasit-o pe jos cryingcryingcrying.Se clatina cand mergea si dupa cateva ore a murit!crying.Pe a mea mama a aruncat-o la gunoi straight face...Eu te sfatuiesc sa o ingropi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pe cel mort il iei si il ingropi undeva, adica, doar daca nu vrei sa-l arunci pur si simplu la gunoi si celuilalt trebuie sa-i iei alt partener care seamana cu cel care a murit! Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca vrei sa-l ingropi pe cel mort il invelesti si tu intr-un tricou si te duci sa-l ingropi undeva sub un copac.

| DushulRece a răspuns:

Il ingropi

| denymar a răspuns:

Poti sa il ingropi in curtea blocului sau a casei... Pune-i o lumanare langa el si gata....Cat despre partenerul ramas singur, cumpara-i jucarii multe ca sa aiba ce face.:d

| Ioanadulcik a răspuns:

O ingropi intr-o cutiuta de pantofi... Daca ai fata si baiat si zicem ca fata ti-a murit baiatul nu poate traii fara ea va muri si celalat papagal imi pare rau sa iti dau vestea asta straight face

| MonikaLove11 a răspuns:

Pia ce sa faci il arunci la cosul de gunoi sa nu poluezihappy

| AndreeaS24 a răspuns:

Stiu cum este! pune-o intr-o cutiuta mai mica, daca o maiai pe cea in care ai adus-o cand ai luat-o si ingroap-o.Dar, asa ca si sfat baietelului trebuie sa ii iei o fetita pentru ca ei nu traiesc mult singuri. Sper sa ai noroc de acum de ei!