| Shinen a întrebat:

Azi mi-am cumparat un perus. E pui, are 2 luni. El nu a baut apa si e foarte cald afara acum. Eu l-am scos cu o batista din cusca si i-am bagat putin ciocul in apa si a baut putin. I-am aratat unde e apa dar el nu bea. Ar trebui sa bea pentru ca e foarte cald afara, pana si in casa.

Răspuns Câştigător
| Alexandra. a răspuns:

Daca abia astazi l-ai cumparat lasa-l sa se acomodeze. Ii va lua ceva timp, e posibil ca acum sa ii fie frica, la inceput.
Si eu am 4 perusi, doi de 3 ani si doi de 2 ani.
Eu cand este cald, dau cu apa pe ei, cu un spray, si sa vezi ce stau.Sau sa ii bagi sub dus, apa nu prea calda, nici prea rece.Desi nu este mult prea indcat daca este pui. Poate raci. sad Aaa...sau sa ii cumperi ceva,, cada'' de plastic si sa ii pui apa.Sa faca el singur baie.
Mai bine ramai la varianta cu spray-ul. :*

5 răspunsuri:
| pitesti a răspuns:

Tu cand te duci intr-o casa straina te duci direct la frigider?

| Ť尺ɪχɪɪ a răspuns:

CEL MAI BINE E SA il duci la veterinar. cel mai probabil e bolnav. funda?kiss

| Kitteny a răspuns:

Nu e bolnav! Cand mi-am cumparat papagalul a durat o luna sa bea apa cand sunt el acolo! Nu il mai baga u in apa.Nu e bolnav deloc! El bea apa cand nu esti tu acolo, cel mai bine e sa il lasi sa se acomodeze dupa cel mult 3 luni il vei vedea ca bea apa si ca mananca! Inca nu e obisnuit cu noua lui casa. Si nu mai fa chestia cu batista nu il mai obliga sa bea apa! A incredere in ce am scris

| xoBridgetXO a răspuns:

Nu a baut apa pentru. ca nu s-a acomodat. Apropo, nu ii baga ciocul in apa pentru. ca poate sa se inece. Mi-a zis asta veterinarul. Ii iese apa pe nari si moare. Lasa-l singur si vei vedea in curand ca bea apa.De, ex. eu l-am spionat pe al meu ca tot nu vroia sa bea apa si l-am prins in flagrant laughing. Dupa cateva zile se rezolva, nu dupa 3 luni cum a zis Kitteny.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dul la doctor