| Addaaa99 a întrebat:

Buna
am 2 intrebari
va rog frumos
raspunsuri multe
ofer fundita
prima intrebare:
1) am scapat pe jos niste crete de scris
si le am luat dar a mai ramas una care nu am vazut-o si a inceput sa manance putin cainele meu
se poate intampla ceva?

si a 2 intrebare e:

trec in clasa a 5 a spuneti-mi si mie toate rechizitele scolare care trebuie sa le iau
multumesc
mult de tot
si va rog vreau raspunsuri multe
pentru ca sunt foarte inportante

Răspuns Câştigător
| Biia a răspuns:

1)Nu nu este foarte grav, dar poti sa te duci la un control cu el pentru ca nu strica.Depinde de la catel la catel, cei de talie mica pot avea probleme pentru ca sunt foarte sensibili la stomac, dar, cei de talie mare, nici nu simt putina creta.
2)Rechizitele o sa ti le zica la scoala la inceputul anului.Depinde foarte mult de modul de predare al fiecarui profesor.Eu trec a8a acum, dar in clasa a5a am avut nevoie de:
-2 caiete de romana studentesti(dictando)
-2 caiete de matematica studentesti
-cate un caiet dictando pentru restul materiilor:cu exceptia limbii franceze la care am avut caiet mic dictando
-foarfeca, lipici(intru cat doamna noastra diriginta de romana lucreaza cu fise la ora si trebuiau lipite in caiete)
-pix cu gel albastru, rosu
-stilou
-creion
-penarul echipat complet.
Cam astea sunt pentru clasa a5a, cu timpul rechizitele vor deveni din ce in ce mai multe, dar tu esti la inceput.
Succes!kiss
Take care!>big grin

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce luai si in clasa mici doar ca nu mai iei aceeasi uniforma...:*love struck:*love struck

| yoana_7525 a răspuns:

1-----nu e foarte grav poate o sa faca putina febra cainele dar totusi nu are nimic... 2-----pai ce ati trebuie vreo 10 caietee A4 sh vreo 4 cu partatele...

| razvanz a răspuns:

1. S-ar putea ca al tau catel sa faca febra.
2. Caiete dictando, mate, biologie, muzica, geografie; Pixuri; Creioane; Trusa pentru matematica; Bloc desen...

| Piticaaa a răspuns:

Nu va pati nimic. E caine. Colegele mele la varsta ta mancau creta la scoala ca sa faca febra. Voiau sa chiuleasca normallaughing Cu rechizitele, mi-e atat de lene si stiu ca ti-a explicat °^_^Fùnkyliçiòu§ B@be^_^°.