| Magnetism a întrebat:

Buna am 2 pisici ambii baieti au in jur de 2 ani si stau la mezanin la bloc. Vecinii mei mereu tin usa inchisa la scara asa ca au gasit alte moduri sa intre in casa unu dintre ei intra pe geam de fiecare data cand gaseste geamu deschis iar celalalt deschide usa. Nu stiu ce sa fac sa-i dezvat.Deschide usa la 2 noaptea sau cand il apuca si ma trezeste din somn si de asemenea ma mai si sperii, iar celalat strica plasa la geam si florile. Va rog am nevoie de sfaturi dau funda.

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Sunt foarte rasfatati acestai 2sad asa sunt toti si catei si pisicile si mari si mici.Eu zic sa-i dezveti la acestea obiceiuri.
Cand, fac ei vreo prostie ceartai fi dura cu ei(dar nu`i bate ca nu vor intelege nimic) cearta`i si sa nu-i mai rasfeti asa de mult.Le poti cumpara o cusca si sa i ti acolo noaptea si ziua cand esti cu ochi pe ei sa le dai drumul din cusca aceea.

1 răspuns:
| Magnetism explică:

Cusca...sa'i tin in fata blocului in cusca nu mi se pare prea okstraight face vecinii mei urasc animalele si cine stie ce le-ar face da am sa incerc sa-i cert big grin mersi pentru sfat