| alexutza071 a întrebat:

Buna!am avut 2 papagali (mascul si femela) dar femela a murit acum 2 zile iar masculul a ramas singur.ce credeti ca ar trebui sa ii iau alta femela?mentionez ca de cand a murit femela el sta c-am suparat.nu prea mai vorbeste...va rog ajutati-ma.si daca ii iau alta perche credeti ca ar trebui sa iau aceiasi culoare ca si cealalta care a murit?(era verde).multumesc.

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Din proprii experiente iti spun sa nu-l mai lasi singur, sa-i cumperi o partenera cat de repede se poate. Daca nu va muri sau se va zbate sa iasa din colivie si sa fuga.
Nu trebuie neaparat aceeasi culoare ca fosta partenera. Dupa ce o cumperi este posibil ca cel mult o saptamana sa nu se inteleaga prea bine dar apoi va fi foarte bine.
Succes si o zi placuta! happy

6 răspunsuri:
| Mikasa a răspuns:

Da, ai putea sa iti iei alta papagalita. dar trebuie sa ai grija sa se inteleaga

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Cumpara una la fel daca se poate. dar pana o vei cumpara pune-i o oglinda lipita de cusca. sa se priveasca, ii va face binewinking iar dupa ce aduci femela vei putea inlatura cusca happy batfa

| eandopuncttk a răspuns:

Cumpara tot un mascul poate se da pã invers si al tau laughing

| elleme a răspuns:

Poti sa-i iei una la fel. Eu asa cred ca este mai bine. Important este sa nu-l lasi singur! :* >big grin

| SmRpT a răspuns:

Eu zic sa iei una la fel, am avut si eu pereche.mi-a murit masculu' dupa care, la o saptamana si femelasad

| Organizata_Crima_1950 a răspuns:

Daca e singur va muri asa ca cumpara alta femela