| FXLX a întrebat:

Am doi caini, un labrador si un lup. Sunt singuri la o casa de vacanta, unde noi ajungem la 2 saptamani. Avem un om care le da zilnic sa manance. Sunt liberi prin curte, nu sunt legati. Saptamana asta au prins o gaina in curte si au mancat-o. Cand am ajuns in week-end amandoi tuseau si scuipau o chestie alba. Ce credeti ca au? Tuse de canisa sau sunt afectati de oasele gainii? (de precizat, nu au mancat toata gaina)

Răspuns Câştigător
| Creionelroz777 a răspuns:

Cainilor le este interzis sa manance oase de pui. Mai ales nefierte. Este posibil sa le fi afectat stomacul sau sa fi fost otraviti daca scuipau o chestie alba (spumoasa). Cel mai bine le-ai administra oral apa cu sare multa sa vomite in caz ca au ingerat otrava.

4 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Du-i repejor la veterinar, ca de bine nu are cum sa fie.

| VeveAnn a răspuns:

Du-te la un veterinar si intereseaza-te.Nu sta asa

| BonCoeur a răspuns:

Poate gaina avea o boala ceva si astfel, mancand-o, au luat-o.O chestie alba nu are cum de la oase sa scuipe.

| FXLX explică:

Am aflat ce au... jigoidie. Si am citit ca este o boala mortala straight face