| ioana_2121 a întrebat:

Buna am doi papagali, iar acum cateva zile i-am mutat intr-o alta colivie si ei au esit printre gratii si zburau prin camera, iar alalta ieri, seara, am vrut sa-i pun inapoi in colivie.Am prins unul, iar cand am vrut sa-l prind pe celalalt l-am prins din greseala de codita, iar ea a cazut.Imi puteti spune daca va mai creste vreodata? Sau poate muri din cauza asta? Va rog ajutati-ma!crying

Răspuns Câştigător
| RoxxuInna a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii duci la veterinar si sa vezi.
Dar si la papagalitza mea am vazut ca isi scotea coditza, adica penele, si ii crestea...dar mai bine cere-i veterinarului sa ti-o consunlte, dar nu va muri sigur
Sper sa se faca bine. Iti tin pumnii:*

10 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna ioana,
Papagalul nu va muri, dar penele se regenereaza mai greu si in acest timp nu va prea putea zbura. Ar trebui sa te uiti daca nu i-ai provocat si o sangerare cand i-ai smuls penele.
Pa, pa

| Nicole a răspuns:

Ioana,nu trebuie sa mergi la veterinar! Eu fix asa am patit mai demult, oricum codita si de la sine cade, dar daca spui ca tu din greseala ai tras de ea si a cazut nu-i nimic.Va creste la lungimea normala in timp de 1 luna undeva.Nu iti fa griji totul va fi ok.
Numai bine.
Pa, pa.

| KoX a răspuns:

Daca iai rupt coada s-ar putea daca iai rupt penele n-are sanse

| merliahlia a răspuns:

Nu moare stai linistita

| bogz a răspuns:

Nu moare, codita se va reface la loc

| amaliax a răspuns:

O sa fie in regula, nu-ti face griji; pupici scumpa :*

| andreyyyyyy123_2495 a răspuns:

Nu cred frate nu cred

| claudiu_9227 a răspuns:

Am si eu o nimfa foarte rea si cand o prindeam era imposibil sa nu i se zmulga cateva pene, nu putea sa isi mentina directia dar creste la loc.NU E CEVA GRAV.

| frateletau a răspuns:

Nu va muri stai linistit/a ii va creste coada la loc ';[;

| PletyRo a răspuns:

Posibil ca in 2 zile sa moara
Asa am patit si eu... sad