| sisimiki a întrebat:

Am doi perusi de ieri dar ei nu mananca nici nu beau apa nici nu ciripesc. Au vreo problema¿?¡.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

Buna...si eu am un perus de 3 zile si la inceput nu manca nici el si nici nu bea apa, dar acum manaca cand vrea bea apa si se joaca, sunt doar putin speriati pentru ca sunt intr-un loc nou si inca nu isi dau seama de asta dar incetul cu incetul o sa amance stai linistit...ca sa se obisnuiasca trebuie sa vorbesti mult cu ei sa le povestesti de exemplu ce ai facut in copilarie etc. si asa o sa iti recunoasca vocea si cat de curand o sa ii poti scoate afara din colivie fara sa fuga de tine, doar ai mare grija la coada pentru ca li se poate rupe si va creste foarte greu in jur de 1 an. Sati traiascawinking

7 răspunsuri:
| SlenderWomen a răspuns:

Ai rabdare sa sa obisnuiasca ca ai mei fac o galagie ...cred k si noaptea de nu mai pot sa-i opresc si fata o am de 2 ani si baiatul l-am primit de Paste dar cand bag mana in colivie se sperie aman2

| PiTbuLuL a răspuns:

Eu zic sa ti-l duci la veterinar sa vezi este foarte rau daca nu mananc nimic si nu beau apa. Daca nu ii duci la tratament vor muri curand ca-ci nici un animal nu poate supravetui fara apa.
SALL SANATATE LA PERUSI!

| danyshatAT a răspuns:

Cred ca in cel mai scurt timp o sa moarahappy

| yourfriend111 a răspuns:

Daca nu mananca, nu beau apa, nu ciripesc si daca ai norocul sa nici nu respire... inseamna ca sun morti.
Sa ai o zi buna!

| darrio2007 a răspuns (pentru yourfriend111):

Hm.O zi buna cu perusi morti.Ce urare!

| marialarysa a răspuns:

Asa a facut si papagalul meu cand i-am adus o papagalita...Dar a doua, a treia zi... zici ca era razboi in casa! Trebuie sa ii lasi singuri si sa vezi ca o sa ciripeasca si ei!

| codrutafrumusika a răspuns:

Parerea mea e sa te duci la doctor.:-(