| Heoooo86295 a întrebat:

Buna, am gasit o pisica abandonata, o am de 3 zile, mai mult de 3 saptamani nu are.Si de ce nu face treaba mare? Nu face treaba mica dar ajutata face

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

O vizită la medicul veterinar ți-ar fi de mare ajutor și ție și pisicii.

| gabicoo a răspuns:

Trebuie să o hrănești ca să facă ce vrei tu!

| ioana748 a răspuns:

Trebuie să-i dai lapte cu galbenul ou si miere, carnita fiarta pasata sau pliculete pentru juniori.
Trebuie sa il masezi usor in zona burticii si zona anala cu o carpa muiata in apa calduta.
Mama lor asa le face, altfel nu isi fac nevoile si pot muri.
Dupa fiecare masa trebuie sa masezi zonele respective. Pipi va face mai des, caca posibil o data la 3, 4 incercari.
De saptamana viitoare poti aduce o litiera cu nisip in apropiere si va invata sa faca singurel acolo.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Trebuie să o stimulezi cu un şervețel umed să facă pipi şi caca.