| Céline7 a întrebat:

Am mare nevoie de un sfat sad Vreau sa-mi iau o pisica dar mama nu este de acord spune ca pisicile fac multa mizerie sad dar tata este de acord numai daca este de acord si mama... ce sa fac? am incercat sa o conving de mai multe ori dar raspunsul este nu nu si nuuuuu crying((((( Helpppppppp fundita si voturi!

Răspuns Câştigător
| BuburuzaZd a răspuns:

Buna!
Pai in primul rand spune-i ca o vei invata la ladita,ca nu vei da multi bani pe ea (asta daca nu vrei una foarte scumpa si de rasa),ca vei avea grija de ea,ca o vei hrani, spala, etc.
In al 2-lea rand incearca sa -ti faci un "jurnal" in cara sa scrii ca iti doresti nult o pisica, ca nimeni nu este de acord cu tine, etc si pune-l undeva la vedere.Nu uita scrie pe el Jurnalul meu (daca e este decat un caiet).
Cumpara-ti postare sau deseneaza-ti pisicute pe care le pui peste tot (in camera ta pe frigider, etc)
Apoi roag'o in fiecare zi si amintesetei cat de mult ti-o doresti.
Sper ca te-am ajutat si sper sa-ti iei o pisicuta!

8 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Trebuie sa ii promiti mamei tale ca vei fi responsabila si vei curata dupa pisica, nu o vei lasa se urce peste tot si sa lase par. Spune-i ca o sa inveti bine la scoala si o sa iei numai note bune si ca o sa fii cuminte de acum inainte.

| Tavy100 a răspuns:

OK, arata ca poti fii ordonata, ca ai timp sa te ocupi si de pisica + spune-i ca Pisicile sunt cele mai ingrijite animele, ele se spala singure, iar ele te pot ''consola''

| PrecioussGirl a răspuns:

Daca e un lucru care nu imi place la pisici este faptul ca sunt sirete, parsive. daca lasi o bucata de carne pe masa se urca si o ia oh go on

| alter4ego a răspuns:

Fa o sedinta cu amnadoi parinti, si promite-i ca daca iti face pe plac inveti bine, si spune-le ca ai nevoie de un prieten sincer si pe cineva tot timpul langa tine(prespun ca ei au si servici), insa sa stii ca daca iti iei un animalut ai o responsaibilitate foarte mare, trebuie sa ai grija mereu de el, nu e ca o jucarioara de plus de care te plictisesti repede. acum e alegerea ta! bafta

| buburacer a răspuns:

Corina fa asa: vorbeste cu mama ta si spune-i ca te-ai razgandit si tu de fapt iti doresti o iguana sau un sarpe, atunci mama ta va zice ca e mai bine cu o pisica in casa decat cu un sarpe sau o iguana.
Asa am facut eu si a mers.

| alexandru1991 a răspuns:

Zii ca e o dovada de responsabilitate sa iti cumpere o pisica... daca nu iti iei o pisica din rasa aia chela... fara blana sa nu mai lase par si ai rezolvato

| MariuszSiAtat a răspuns:

Paii...mm...milogestete ca asa am castigat eu un calculator nou sau roag-o frumos sau zi ca este ceva ce iti doresti de mmult si il vrei acum nu prea mai am ideistraight face

| Ingame0011 a răspuns:

Ii poti spune:'Mama, daca o sa fie mizerie dupa ce imi iei pisica, nu o voi pastra' si dupa totul depinde doar de tine sa menti curathee hee. Mult noroc happy