| anonim_4396 a întrebat:

Buna am niste catelusi mici de 1 an doi s-au dezvoltat si imi pare bine unu este pe alb altul pe negru nu am stiut ce nume sa le dau si le-am dat numele Pif-negrul si Pufa-alb(e fata)asa si bunicul meu cum sa va spun mai are un caine mare de 2 ani aproape 3 cred si il tine legat numai noaptea ii da drumu mi-e mila asa ca s-a gandit ca sa latre si astia micii a luat-o pe Pufa si a legat-o mi-e mila acum sta legata noapea nu stiu daca ii da drumul si vad ca se ascunde si are ochii aceia mici si lacrimati si celalt caine sufera mult nu mai sunt cainii care se jucau nu mine ma lingea si pe par peste tot o data a fost bolnava Pufa si ei cainii ca intre caini se bat si se bateau dar ei tin l asta asa ca l-am rugat pe bunicu sa ii dea drumu si nu si nu dar oare de ce eu stau la curte si cand intra cineva ea doar latra nu se da la omul ala deci din cauza asta sufera cainii
Crdeti ca este bine ce a facut bunicul?
Credeti ca trebuie sa fac ceva?
I iubesc cand vin trista de la scoala cu o nota mica sau cu altceva ei ma inveselesc
Nu vreau sa radeti de mine dar fiecare are un animal preferat nu-i asa?

4 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Bunicul tau greseste mult, nu e bine deloc..Lui i-ar place sa fie toata ziua legat?
Sper ca nu sunt pusi intr-un lant mare si greoi.
Trebuie sa faci ceva, cel putin cat timp nu e el 1-2 ore sa ii mai lasi liberi sa se joace, trebuie sa ii explici ca nu e okay ca lui iar convenii sa fie legat?
Si un sfat: Numai adu catei ca se chinuie.

| ChristinneK a răspuns:

Nu rade nimeni de tine e adevarat ca fiecare are un animalut la care tine sau...mai multi.Insa spune-i bunicului tau ca Pufa e fata si nu trebuie tinuta legata pentru ca daca alti caini sar gardul sau ajung la ea o poate bate iar Pufa si Pif pot latra si daca nu sunt legati pentru ca nu inseamna ca daca Pufa e legata va latra nici vorba.Asa ca spune-i lui bunicu sa-i dea drumul la Pufa ca ii face rau ca e fetita si ii e mai bine libera cu Pif altfel tu vei fi suparata si nu va mai avea cine sa te inveseleasca. Daca cel mare latra e de ajuns ce vrea sa faca cor in curte?:* Succes cu bunicu

| BellaFoxyMaria a răspuns:

Buna! Si mie mi-ar fi mila daca bunicul mi-ar lega cainele intr-adevar! si cred ca ar trebui sa ii spui sa ti-o dezlege pe Pufa macar pentru ca atunci vor fi fericiti si se vor juca impreuna! I love dogs!

| Bianca_byby_1997 a răspuns:

Dat imi plac catei