| MrBlue a întrebat:

am o broasca testoasa europeana (emys orbicularis) stiu ca e protejata de lege dar a fost crescuta in captivitate. A mai fost eliberata dar in 3 luni a fost gasita intr-o stare critica. E destul de mare, carapacea are 26 cm lungime. As mai vrea sa imi cumpar o broasca testoasa cu tample rosii. Ce credeti se vor bate sau se vor intelege bine? DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Sup3rN0va a răspuns:

Eu zic ca nu se vor bate dar posibil sa se imprieteneasca mai greu si sa interactioneze intre ele.Dar problema mai mare e daca au spatiu! asta e cel mai important si chestia e ca locu unde sta trebuie sa fie de 5-6 ori mai mare ca ele sper ca ai inteles.

1 răspuns:
| IubescPerusi a răspuns:

La inceput se poate sa sebata si sa se imprieteneasca dupa, sa se bata in continu, sa se imprieteneasca din prima!
P.s:Sunt mai sigur de prima parere ca se vor imprieteni dupa ceva vreme, asa fac cam toate animalele de casa, chiar si cainele si pisica