| BobitaDePiper a întrebat:

Am o întrebare despre un cățel. Am avut un Bischon un an de zile de când era pui doar ca făcea dezastru in casa nu se mai putea așa... așa ca l-am dat o fetița. Ce ziceți e posibil sa fie supărat sau sa se îmbolnăvească din cauza asta? Vreau sa știu ca nu îl afectează asta dacă are companie. Va rog

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In două ore te uită, nerecunoscătorul!

| ancaval a răspuns:

Puii fac dezastru, e normal. Când se maturizează NU te-ai mai despărți de el.
Din păcate, sunt mulți oameni care, când se satură de câine, îl dă (caz fericit) sau îl lasă la marginea orașului/satului.
Nu știu dacă s-a înființat poliția animalelor, dar sper din suflet să existe așa ceva și pedepsele să fie dure pentru stăpâni.

Câinele pe care tu l-ai dat, deja s-a obișnuit cu tine, doar că tu nu i-ai acordat timp să se maturizeze și te-ai scăpat de el.
Din fericire se va obișnui repede cu noua casă, pentru că animalele sunt foarte calde și inteligente.