| Gabita0987 a întrebat:

Buna am o intrebare legata de perusi mei.Am facut o greseala si nu stiu daca mai am o sansa in relatia cu ei.Ei accepta sa ii ating in cusca dar in afara ei fug.ii am de 4 luni si la inceput cand ieseau din cusca si trebuia sa ii pun la loc repede ii luam cu mana chiar daca erau speriati totusi nu se zbateau.as vrea sa stiu daca ma voi mai imprieteni cu ei?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pasarile NU trebuiesc atinse deloc, de aceea sunt speriati si fug, fiindca le dai tters masiv si la un moment dat ii vei gasi morti.
Impietenirea trebuie sa fie de departe, sa vorbesti cu ei, sa-i hranesti dar si nici sa bagi mana in cusca lor.