| SanziiAndry a întrebat:

Am o intrebare pentru fete: Ce carti imi recomandati? As vrea un roman, sau ceva asemanator cu Insemnarile unei pustoaice. Vreau sa fie de fete intre 10-12 ani. Fundoiiii mare!

Răspuns Câştigător
| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

O privire in spatele cortinei. Este foarte frumoasa! Ai sa o intelegi! Sper sa ai ce invata din ea!

9 răspunsuri:
| felicia1998 a răspuns:

Inima de cerneala de Cornelia Funke
Mica printesa De Frances Hogson Burnett

| pwp a răspuns:

De veghe in lanul de secara happy

| felicia1998 a răspuns (pentru pwp):

E prea devreme

| DidiLovesYou a răspuns:

Pai eu sincer m-am apucat sa citesc o serie de romane foarte dragute...
Damnare, Ratacire si Pasiune de Lauren Kate.seria este foarte interesanta, cel putin mie asa mi se pare...adica e prima carte pe care o citesc cu drag.:D

P. S.:Aici poti citi un fragment din primul volum-->
http://www.litera.ro/carti/pdf/1088.pdf

| ColorBubbles a răspuns:

Jurnalul unui pustiwinking e asemanatorbig grin!

| IasMin1 a răspuns:

Jurnalul unui pusti si scoala fricosilor

| Catalina9585 a răspuns:

Poti sa citesti Pantaloni Calatori. Sunt 3 carti si s-au facut si filme dupa ele.
Eu le-am citit si mi s-au parut destul de interesante.
Acum citesc seria Georgina Kincaid care este de asemenea destul de faina

| eSSenCeQuiS a răspuns:

Cred ca ti s-ar potrivi kamasutra