| beiibii_4726 a întrebat:

am o intrebare urgenta.am un laptop samsung. ce-i de unde l-am luat miai spus ca are wireles incorporat dar.nu stiu unda sa il pornesc... e laptop bun... a costat 600 de euro. va rog ajutati-ma cum sa imi activez wirlesul fara modem? ca parca la el nu trebuie. Funda va rogcrying

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este destul ca laptop-ul sa aiba modem wireless, trebuie sa ai si un router wireless, de la care sa poata prelua semnalul. Nu spui daca ai, fara router nu il poti conecta la internet decat prin cablu.
In ambele cazuri, dupa conectarea router-ului ori conectarea cablului la laptop, incearca asa: Start/Control Panel/Network Connections/Create a new Connection si iti intra o fereastra de instalare New Connection Wizard si urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!