| Yuk1i a întrebat:

Bună! Am o pisică care sta afara și după ce a fătat am observat că nu prea ia în greutate. De asemenea, ea este o pisică mai mică și nu sunt sigura daca au supraviețuit puii.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hraneste-o mai bine, de 3 ori pe zi, cu carnita de pui cruda sau fiarta (fara oase), cu carnita de vita sau cu mancare de pisicute.

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Buna! Cum spunea si antevorbitoarea mea, trebuie sa o hranesti cat mai des si cu hrana de calitate (plic). De asemenea, daca a nascut recent si totusi alapteaza (ascunzandu-si puii pe undeva) este normal sa fie mai slaba deoarece toate "resursele" ajung la pui.
Uite si alte cauze pentru care o pisica nu ia in greutate: https://www.veterinarladomiciliu.ro/......-si-teste/