| кא๔ a întrebat:

Buna!
Am o problema cu motanul meu!
De vreo saptamana miroase foarte urat! ( a urina)
i-am facut baie aseara dar tot asa miroase!

Ce are?
sad dau funda!
Apropo are 1 an si juamtate.
Poate fi blocaj renal? am mai avut un motan care a patit la fel.

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna кא๔,
E foarte probabil ca motanul tau sa nu aiba nimic. In aceasta perioada intra femele in calduri (unele mai repede altele mai tarziu). Se pare ca motanul tau vrea si el sa mearga afara si isi marcheaza teritoariul ca sa stie toti motanii ca acela e locul lui. Din cate imi dau seama, eu cred ca nu il lasi afara, sau poate il lasi, dar rar. In perioada aceasta urina miroase urat iar avand in vedere ca e timpul in care pisicile se imperecheaza el isi marcheaza teritoriul.
Pa, pa

9 răspunsuri:
| Baal a răspuns:

Pai...are inceput de sfarsit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalal cu urina ta si no sa miroase

| Onutzyk a răspuns:

Nu stiu nu cred... e castrat?
Daca nu e, atunci s-ar putea sa fie din acest motiv. Cel mai bine e sa-l duci la medic, pentru ca fi sigura ca nu e nimic grav...

| r2d2 a răspuns:

Stiu ca intr-o zi i-am zis colegei mele cand treceam pe langa un bloc "vai miroase a pipi de pisica" la care ea ce mi-a raspuns?! "nu e pipi de pisica, e o substanta [?] pe care o lasa matele ca sa-si marcheze teritoriul cand sunt in calduri". Sa fie asta? Cel mai bine ai merge la un medic veterinar =)

| KissStarDee a răspuns:

Cumpara-i parfum si du-l la veterinar

| Acvila a răspuns:

Daca e motan isi marcheaza teritoriul, nu e bolnav, don't worry!

| oK_4173 a răspuns:

Pai. nu-ti fa griji oh go on isi marcheaza locul doar. poti sa i indepartezi mirosu prin al nu-l mai duce afara, daca stai al curte e cam dificil... ma rog mult succes in gasirea unei solutzii!

| RockaruL a răspuns:

Stai linistita ca nu are nimic s-ar putea sa aiba limbricei...du-l la doctor si aflii mai repede decat de la noi... :X succes!

| djandi a răspuns:

Nu-ti face griji, spala-l in fiecare zi si da-l si cu putin sampon sa vezi ce bine o sa miroase