| PitikBhaa a întrebat:

Am o problemă și vreau să mă ajutați căci sunt speriată. Am două broscuțe țestoase, cam de 1 lună le am, sunt micuțe, dar când le-am luat mi-a spus să am grijă că dacă i se umflă ochișorii să le dau vitamina A și dacă li se înmoaie carapacea vitamina D dar nu mai știu sigur dacă așa sau invers căci acum i s-a înmuiat uneia carapacea și nu mai știu care vitamină să-i dau.
Mă puteți ajuta?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua,dar in perioade diferite, nu are cum sa-i faca rau.

| Azµre a răspuns:

Amândou se administreză în perioade diferite, alternezi!

| MJ4everkingofpop a răspuns:

Eu am cumparat de la un Pet Shop niste picaturi care sunt bune si pentru ochi si pentru carapace dar am citit pe sticla si scria ca, contine mai mult vitamina A si mai putin vitamina D, dar nu ii face rau nici una.

| Sup3rN0va a răspuns:

Nu e numai de la vitamine! In primul rand daca sunt mici e normal sa le aiba moi daca nu, nu e normal. Dar mai sunt cateva reguli care trebuie sa le respecti pentru sa fie ok testoasele.Are spatiu mare? Le dai destula mancare pe zi? Au un loc cu lumina?, fara stres?

| Frumusika180 a răspuns:

Daca i se umfla ochisorii trebuie sai dai vitamina A si daca i se inmoaie carapacea vitamina B cum ai spus si tu happy

| bogdiy a răspuns:

Ambele