| Flore555 a întrebat:

Am o problema, papagalul meu (perus) ii apar de vreo 4 -5 luni niste tepi pe cap in zona penelor, am crezut in prima luna ca este un fel de tulei si ca ii va creste pene, nu am mai fost asa alarmata, dar am observat ca la fiecare luna ii apar tot mai multi si acum a ajuns sa nu mai aiba in varful capului pene decat tulei de acela care nu mai creste si ii cad foarte repede penele. Imi puteti spune ce poate avea? Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| Deniisze a răspuns:

Buna.Si eu am perus si a patit la fel.
Este datorita frigului, schimbarii de anotimp oh go on. Tu stai linistita ca nu esti nimic rau. big grinAsa naparlesc ei perusii laughing
O sa isi revinawinking
Funda?happy

2 răspunsuri:
| rolfenstein a răspuns:

Si eu am perus si nu are chiar nimic. tepii aia sunt de fapt fulgi noi care ii cresc pe cap.asa are si al meu acum.tongue

| Flore555 explică:

Claudiuscorpyon nu ii mai cresc tepi aia in fulgi de vreo 3 luni