| Myryis a întrebat:

Buna, am si eu 2 căței
Unul este de rasa Asia Centrala Tayson in vârsta de 1 an si un sharpai Bobita in vârsta de 3 ani s-au împăcat bine pana cand au găsit un arici in curte si sau luat la bătaie, de la prima bătaie au început sa se bata între ei, Bobita este foarte orgolios si sare la bătaie numai ca este mult prea mic sa se bata cu Tayson, am încercat sa ii împac dar Bobita nu il mai primește nici sa il miroasă, momentan i-am separat dar nu pot sa il tin închis pe Tayson pentru ca plânge in țarc, ce pot sa fac sa ii împac?

1 răspuns:
| ioana748 a răspuns:

Buna,
Se impaca pana la urma. Da- i drumul celui mare si supravegheaza comportamentul,
Vorbeste cu ei, ca inteleg. Da-le ceva bun de mancare ambilor in acelasi timp, mangaie-i, ca sa fii autoritate in fata lor, explica- le sa nu se mai certe, cuvântul "gata" este de ajuns,
Se mai intampla.