| maryusGosSu a întrebat:

am si eu o intrebare pentrucei care au caini sau se pricep la asa ceva...
Acum vreo 2 saptamani am descoperit pe ceafa catelului meu o cicatrice cam de marimea unei monede. cu sange asa ca o coaja, in fine s-a curatat intre timp coaja, aproape s-a vindecat. dar acum vreo cateva zile i-am gasit o bubita mai mica putin de cea precedenta si pare sa fie recenta, aveti idee ce poate fii vreo boala ceva :-s
AStept raspunsuri!
Funda,, voturi!:X

Răspuns Câştigător
| ღNameღ a răspuns:

Da, stiu ce ar putea fi, inseamna ca catelusul tau se bate cu o pisicuta sau cu alt catelus sau ca se loveste prin curte sau unde il ti.
Du-te la veterinar si intraba-l, asa ar fi cel mai bine, dar daca vrei sfatul meu, eu m-as duce si i-as face o baie(cu sampon special) si apoi las deparazita la un feterinar intern si extern si o sa se vindece totul, dar mai intai vezi daca ai voie sa il speli.
Ai grija

1 răspuns:
| Mariaღ a răspuns:

BUNA. Daca il duci afara e posibil sa ia purici care il mananca si se scarpina foarte tare pana isi face rana sau poate s-a lovit. Dar cel mai bine este sa il duci la veterinar sa il dea cu solutii speciale.