| bebemik a întrebat:

Buna am si eu o intrebare... vreau sa ma fac reprezentant avon dar nu am 18 ani dk fac pe numele mamei ea trebuie sa mearga sa predea bani si sa ia produsele sau pot merge si eu cu buletinul ei sau ceva de genu? va rog sa imi rasp repedebatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| beeea a răspuns:

Si eu sunt reprezentant avon si nu am 18 ani, asa ca nu am putut sa ma inscriu cu buletinul meu, ci cu al mamei mele
si nu, nu conteaza cine plateste comanda atata timp cat are buletinul reprezentantului si ultima pg de la formularul pe care il primestiodata cu comanda, este chiar pg in care scrie cat trebuie sa platestisi pana cand trebuie sa platesti

sper ca ti'am fost de ajutor, succes in nopul job si o mk fundita pentru mine daca se poatebatting eyelashes, mersi:*

8 răspunsuri:
| TheLastMe a răspuns:

Daca ai 16 ani poti singur.Cu banii nu am nici o idee cum trebuie sa faci dar ai putea sa vorbesti cu cineva care deja ''lucreaza'' in domeniul ala.

http://www.reprezentantavon.ro/

| xXxAggReSSiVeEmOxXx a răspuns:

Nu stiu. Cred ca poti. Dar mai bine las-o pe mama ta.big grin

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Codului muncii de la varsta de 16 ani poti incheia singur un contract de munca asa ca daca ai aceasta varsta poti deveni si reprezentant Avon, fara a avea nevoie de parinti. Pentru a afla detalii cel mai bine este sa te adresezi direct firmei, intrand pe site-ul acesteia. Succes si numai bine!

| sufletzel a răspuns:

Pana faci 18 ani te inscrii cu buletinul mamei. In timpul asta poti sa platesti factura fara sa fie nevoie de prezenta ei (ii intereseaza sa primeasca banii, nu de la cine). Comanda e posibil sa nu poti s-o ridici fara mama ta. La mine mai faceau gat unii curieri, ca e responsabilitatea lor sa aiba grija, ca ei platesc pagubele, bla bla bla. Dar unii nu ziceau nimic, trebuia doar sa am buletinul ei. Acum depinde ce fel de persoane nimeresti.
Bafta!

| biannca a răspuns:

Salut eu sunt reprezentant avon, produsele iti vin acs iar ca sa platesti poti plati si ubig grin

| fif2002 a răspuns:

Poti sa te inscrii pe numele mamei, comanda iti vine acasa, dar daca nu e ea acasa trebuie sa ai o copie dupa buletinul ei, Plata facturii se face la banca si poate fi facuta de oricine.
Pentru mai multe detalii viziteaza www.claudia09avon.eu

| ancaid a răspuns:

Poti chiar tu cu buletinul mamei sa iei coletul si sa mergi tu sa paltesti factura chiar daca esti inscrisa pe numele mamei; te pot inscrie si indruma id ancasimanu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie z plateasca mama ta. u faci toata munk. ea este doar cu numele.pentru mai multe informatii da-mi add l andrushka92_86