| paulyna101 a întrebat:

am si eu o mica mare problema. de atata timp incerc sa o conving pe mama sa imi cumpere un catel dar nu vrea. Cu cativa ani in urma pisica mea a murit de atunci mama nu a mai vrut sa auda de animale, am incercat toate metodele de a o face sa accepte sa imi cumpare un catel dar nu functioneaza. Va rog datim si mie un sfat cum sa o conving, dau funda multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Bichonica a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te documentezi mai bine despre o rasa. Sa cauti pe net despre un caine care te-ar interesa pe cat mai multe siteuri si sa printezi cat mai multe informatii. Subliniaza-le pe cele importante si la final da-i-le mamei tale. Eu cred ca daca va vedea ca ti-ai dat interesul pentru asta, poate iti va lua un caine. Arata-i ca poti fi responsabila dinainte sa-l cumperi inclusiv prin documentare in ideea ca veti sti la ce va expuneti.
succes!

| AndyBăă a răspuns:

Mai ai vreau frate sau vreo sora? Daca nu atunci spune-i mamei tale ca te simti singur si ca te simti trist fara cineva alaturi. Spune-i mamei tale ca daca nu vrea un animal care sa las-e par iti poate lua un hamster ceva ( ca il vei ingriji il vei spala etc) Roaga dar inainte fa ceva frumos ia un 10 curata casa etc. Funda:X?

| paulyna101 explică:

Paiii am incercat tot am plans 2 zile la rand ( bine m-am prefacut dar nu mai conteaza)am luat pana si 10 la mate si ea? ce a facut? mumai ca sa nu imi ia catel mi lauat un laptop.deci sunt disperata.dar nu ma las pana nu imi ia un animal. oricum multumesc mult.

| paulyna101 explică (pentru paulyna101):

Am uitat sa spun ca nu suporta sa aduc acest subiect in discutie si incepe sa se tipe ca nu e bine, ca lasa par peste tot, ca te scoala la 7 sa te duci cu el la plimbare si chiar nu ii pasa de ce fac nu o sa accepte niciodata asa zicemereu si ma scoate din mintii.