| alexandra_3117 a întrebat:

am si eu o problema... mi se tot fura pozele de pe anuminte site uri de socializare unde mi-am facut cont acum cativa ani! Deja lucrurile au evoluat si am foarte foarte multe conturi fake pe abs toate site urile de socializare laughing) Ce pot sa faci? poate ma ajuta si pe mine cineva...Va multumesc!

7 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Pune-ti pozele pe privat, sau stergele pe toate si lasa doar o poza.Nu e neaparat sa-ti pui 50-100 de poze pe un site de socializare.

| IrinaAndreea a răspuns:

Sterge-ti toate pozele care exista si pe site-urile fake si fa-ti altele noi, pe care sa pui link-ul profilului tau, dar sa-ti acopere corpul, astfel incat sa nu mai poata fi decupat si poza sa fie pusa din nou peste tot. Poti sa intri la setarile conturilor si sa modifici astfel incat doar prietenii (pe care ii cunosti real) sa aiba acces la pozele tale. Succes! big grin

| Akid a răspuns:

Pai ce sa zicthinking
nu prea ai ce sa faci sad pentru ca exista sute de programe cu care poti salva poze de pe net`
sad
nu ai ce sa faci
unul dintre ele e ScreenGrab

tot ce poti face
e sa iti faci de exemplu la hi5 contul privat si sa nu mai accept la cererile de prietenie ale necunoscutilor
si asa sigur nu o sa o mai patesti
eu am patit-o
a luat una poze cu mine si mi-a facut hi5rolling on the floor
fundita?

| clofu a răspuns:

Iti poti inchide conturile...si ca prin minunehee hee treaba s-a rezolvat

| clofu a răspuns:

Esti si tu vreo diva si nu stiam?!

| DjLau a răspuns:

Cel mai simplu, poti proceda asa:
De fiecare data cand gasesti cate un cont "fake", raporteaza-l administratorilor site-ului respectiv de socializare si iti garantez ca va fi blocat. Asta e tot ce poti face tu si depinde de tine. De invidiosi, cam greu sa scapi.mai ales la mentalitatea de pe la noi. Drept dovada, vezi si pe aici in raspunsuri! happy
O seara buna si sper ca ti-am fost de folos.

| alexandra_3117 explică:

@clofu, nu sunt diva pentru simplul fapt ca niste nebuni, imi tot fura pozele, si se folosesc de ele spunand ca sunt ei/ele. Prefer sa nu faci confuzii in situatia asta!