| H3lm3rVal3nt1n a întrebat:

Buna
am si eu un bichon maltez si nu stiu cum sal tund la fata.
Am auzit ca daca il tuzi langa ochi poate sa orbeasca.Astept sfaturi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit bine.Nu este indicat sa tunzi bichonul maltez langa ochi.Mergi la un medic veterinar, clinica specializata, etc. Ei stiu cum sa procedeze.Capul si codita nu se tund la piele, cum se zice.Mult noroc.

| H3lm3rVal3nt1n explică (pentru anonim_4396):

Http://www.tpu.ro/......va-fi-orb/ aici scrie ca este bine sai tai parul. arunca o privire te rog

| anonim_4396 a răspuns (pentru H3lm3rVal3nt1n):

Ai avut un bichon maltez, sa traiesti cu el in casa si sa il simti ce il doare sau nu?
Ai citit raspunsul meu atent? O seara buna.

| H3lm3rVal3nt1n explică (pentru anonim_4396):

Da am un bichon maltez

| anonim_4396 a răspuns (pentru H3lm3rVal3nt1n):

Ma bucur, sincer.Dar te rog, invata sa il intelegi, altfel ai sa il vezi plangand ca un copil, o spun cu toata seriozitatea.Sufleteste vorbind, este cea mai intelegatoare si sensibila rasa si oricat l-ar durea ce faci, el te iubeste neconditionat.Mult noroc.

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Cel mai bine il tunde veterinarul.Vezi cum si apoi il tunzi si tu.