| anonim_4396 a întrebat:

Am un cățeluș de 4 luni. Sare pe mine, mușcă rău etc... Nu știu ce să fac ca să fie mai cuminte. Fundă + vot.

Răspuns Câştigător
| cυρcαкє a răspuns:

Buna.

Pai cand vezi ca face ceva rau dai usor cu ziarul, sau lasa-l singur pentru vreo 2 minute prefacandu-te ca te-ai suparat. Iar cand vezi ca te asculta si ca face ceva bine dai o recompensa (mancare).

Pentru mai multe informatii poti accesa site-ul acesta : http://www.acasatv.ro/......impli.html

Succes!;)

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acum și tu!
Este jucăuși, asta indică că este sănătos, iubește-l. Trebuie să-l dresezi ca să te asculte.
Pa, pa.

| mickidutza a răspuns:

Striga si loveste-l cand face ceva rau. si daca nu da nici un rezultat, du-l la veterinar... funda?

| CVE12 a răspuns (pentru mickidutza):

Loveste-l? glumesti? si daca strigi el va crede ca i intri in joc. CUM NAIBA SA ITI LOVESTI CAINELE?

| catalinutza99 a răspuns:

Incearca sal recompensezi cand te asculta daca nu te asculta punem la colt si incearca sa ridici doar putin tonul ca sa-l faci sa inteleaga daca. fundita?