| Micuta231 a întrebat:

Buna am un catel si nu latra deloc ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Nici catelul meu nu a latrat pana dupa varsta de 6 luni,acum nu stiu daca al tau este adult sau nu,dar nu prea ai ce sa ii faci,daca e pui, poate va latra cand creste daca nu, asta e firea lui si nu ai ce ii face, depilda catelul meu nu a marait in viata lui, desi are 6 ani, nu stie sa maraie desi latra de ma dispera

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Sanatate"!
Ai categoria "Hobbies & Pets".

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate ( sau alte motive ), deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Pentru alte detalii despre "regulile" de pe acest site CITEŞTE Regulamentul şi "Întrebări Frecvente" la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Să-ţi răspund şi la întrebare : dacă acel căţel este micuţ/pui atunci este destul de "normal" să nu latre.
Dacă este adult, atunci poate e bolnav şi ar trebui să-l duci la medicul veterinar.

Toate cele bune.

| tequii a răspuns:

Depinde de ce varsta are... ca sa il faci sa latre nu ii acorda ff multa atenti si enerveaza-l putin apoi consoleaza-l ca sa nu te respingawinking

| PitikkaThaa a răspuns:

Păi scoate și tu sunete de câine sau de pisică... și scoate-l mai des afară. Și eu am un câine ciobănesc-german.și nici el nu lătra...happy Sper că ți-am fost de ajutor! big grin.

| MitroKta a răspuns:

Invata-l sa latre. Exista programe de dresaj pe youtube, se poate face acasa. Insa, sa nu il faci prea dornic sa latre ca o sa iti para rau.Mai ales daca stai la bloc!

| darrio2007 a răspuns:

Va latra cand va mai creste.Arata-i o poza.

| Sup3rN0va a răspuns:

Daca e pui e normal.
Daca e mare inseamna ca e ori stresat ori speriat, suparat, etc. Sau bolnav dar ma indoiesc.

| viotedy a răspuns:

De regula latra dupa 3luni, daca e mai mic...

| Danila_Razvan_1989 a răspuns:

Salut, mi-am cumparat si eu un fetita ciobanesc caucazian(are 2 si o sap), si tot asa..nu Latra, am enervat-o cu o carpa si maraie urat... daca nu mai ma joc cu ea ma muscasad...cum o fac sa latre