| nicar a întrebat:

Am un ciobanesc carpatin, femela, de 1 an si 6 luni, care de aproape o luna are burtica umflata. Mi s-a zis ca i s-a umflat treptat si i-a pierit pofta de mancare. Este jucausa, insa ii este greu sa se deplaseze. Vitaminele le ia in continuare. Am crezut ca are paraziti, asa ca i-am facut doua deparazitari interne la diferenta de 10 zile. I-am dat si carbune medicinal, insa nimic nu pare sa ii mai dezumfle burtica. Aveti vreo idee daca as putea sa ii iau ceva de la farmacia veterinara fara sa o duc la veterinar?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da de ce sa nu o duci la veterinar? Tu esti cumva veterinar? Chinuiti animalele...

| May2001 a răspuns:

Te-ai gandit macar o secunda ca ar putea fi gestanta (gravida)? Du-o la veterinar. E mult mai bine pentru sanatatea sa.

| EllaM94 a răspuns:

Având in vedere că este femelă te poti gandi că este insarcinată. Eu am o pisică si inainte să nasca nu prea avea pofta de mancare. Cel mai bine insă este să consulţi un veterinar, să fii sigur.