| AnielAn a întrebat:

Bună, am un iepuraș de 6 luni și de ceva timp a început sa mârâie și sa devină agitat. Se calmează puțin dacă îl mângâi dar după revine la starea initiala. Cred ca e în calduri dar nu am unde sa îl duc sa se împerecheze. Nu știu sigur dacă asta e problema sau nu. Ce credeți ca se putea avea?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Bine că nu ai iepuroaică, altfel era mai grav laughing

| adryang78 a răspuns:

Da, este foarte probabil să fie în călduri. Dacă nu ai altă opțiune, mergi pe castrare chimică. La farmacia veterinară vor ști ce să-ți recomande.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Eu cred ca asa sunt iepurii de casa, am avut si eu un iepure si de fiecare dată când incercam sa il mângâi începea să maraie si sa dea cu labele spre mine