| FireBlazer08 a întrebat:

am un papagal rasa perus. L-am gasit de 3 ani. Este sanatos, vesel, linistit si canta mereu, mai ales cand il scot afara din cusca. As dori sa ii cumpar o femela drept "cadou de ziua lui", dar nu stiu daca o va accepta. Mi-e frica sa nu se bata. Daca ii voi cumpara o femela, va trebui sa le cumpar o cusca mai mare, sau inca o adapatoare, sau, ceva? Un cuib sau, ceva? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Ally02 a răspuns:

Da, o sa se acomodeze... Daca nu ii poti cumpara o cusca individuala.

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nu se bat.Incap amandoi in cusca aia.

| Dodgge a răspuns:

Daca vrei sa ai pui este bine sa ii cumperi o femela de aceeasi culoare cu el si evident sa le faci un cuib.

| Ally02 a răspuns:

Daca vrei sa-i cumperi o femela, poate sta in aceiasi cusca numai daca incape. Daca nu le poti lua o cusca mai mare sau individuala. Cum vrei!

| FireBlazer08 explică (pentru Ally02):

Pai da, dar pesusul meu are peste 3 ani. Daca ii iau o peusica de 1 an sau 6 luni sau asa ceva, o va accepta?

| Ally02 a răspuns (pentru FireBlazer08):

Da, o sa se acomodeze... Daca nu ii poti cumpara o cusca individuala.