| BailaGeorgiana20 a întrebat:

Buna. Am un pui de amstaff, tatal este amstaff pur, iar mama este pe jumatate amstaff. Are 4 luni si 8 kilograme si este cea mai mica dintre pui. As vrea sa stiu daca este prea slaba si daca da ce mancare ii pot da sa mai creasca in greutate?

1 răspuns:
| Eireann a răspuns:

Pare slaba? I se vad coastele de exemplu? Cat e pui e indicat sa ii iei mancare speciala de tip puppy sau junior fiindca are nevoie de multi nutrienti. Cand aveam catei sau caini foarte slabi le dadeam piele de pui sau curcan fiarta foarte bine si data prin blender. Si cumpara un ulei de somon sau de ficat de cod pentru catei, ii pui o lingurita zilnic sau la 2 zile in mancare. E foarte bun pentru articulatii, ochi si blana mai ales pentru pui. Daca tot pare slaba mergi la veterinar cu ea