| LarissaMouse a întrebat:

Am un pui de broasca testoasa cu tample galbene.Il tin intr-un acvariu si l-am cumparat de doua zile.Ca pentru orice testoasa, i-am pus acolo niste pietre pe care se poata catara ca sa stea sa se bronzeze la bec laughing Insa nu s-a urcat niciodata.Nu sta prea mult in apa? Stiu ca trebuie sa iasa sa isi mai regleze temperatura corpului. FUNDA happy

3 răspunsuri:
| Cristina27061999 a răspuns:

Pai este un animalut acvatic deci cam ar trebui sa stea in apa
acum depinde
poate ca trebuie sa se obisnuiasca cu acvariul laughing
dar mi se pare ciudat
poate ca noaptea cand nu esti tu prin preajma ei iese la suprafata

| Sshima a răspuns:

Pai,uita-te şi tu în vitrinele cu specia ţestoasei tale de la magazinele de animale sau uita-te la poze pe net.Sunt unele site-uri unde poţi găsi informaţii despre ţestoasa ta şi stilul ei de viaţă. Sper că te-am ajutat!

| FataCurioasa a răspuns:

Si eu am broscute, iar in primele lor 3 zile in acvariul nou, nu au facut mare lucru, dupa aceea au inceput sa se catere pe insulita si etc; Sper ca iti este de foloshappy.