| codorilore a întrebat:

Am un pui de femela din rasa shih tzu, in varsta de 9 saptamani, si inca mai trebuie sa stea cateva zile in casa pana la urmatorul vaccin! Este cuminte si ii place sa se joace, dupa aceea obosindu-se si dormind, dar cel mai mare defect este ca adoarme la ora 22:00, se trezeste la 02:00 pentru a bea apa si se mai trezeste la 05:00, unde nu mai vrea sa dorma si incepe sa se joace prin camera, sa sara pe patul meu ca sa ma trezesc(in camera am tras perdelele ca sa fie intuneric )! Ea doarme cu mine in camera, dar acum vreau sa o tin pe timpul noaptii in alta camera! Credeti ca se va obisnui? (o am de 4 zile ) Ce ar trebui sa gaseasca in aceea camera? Daca plange ce sa fac? FUNDAAAAAAA

Răspuns Câştigător
| mimi a răspuns:

Ai putea a o lesi in alta camera. logic va plange insa primele cateva zile pana se va obisnui dupa aia va fi ca un inger. Lasa lumina aprinsa sau pune-i o lampa mica de masa si niste jucarii. POti sa o lesi si in camera de baie sau salon.

2 răspunsuri:
| ChrystianSandu a răspuns:

Puteai rezuma totul: Am un catel, vrea sa doarmna la mine in camera, cum pot sa-l dezvat? Dar na. Cumpar anestezic si sedeaza-o.

| codorilore explică (pentru ChrystianSandu):

Ma refeream la cum as putea sa o fac sa doarma, fara se se trezeasca, nu ma deranjeaza ca doarme la mine in camera, dar din cauza ca nu mai pot sa ma odihnesc m-am gandit sa o tin in alta camera pe timpul noptii! am spus atatea detalii pentru ca as vrea niste sfaturi privind somnul unei cateluse din aceasta rasa