| Mynu a întrebat:

Am vorbit cu mama si cu bunicul meu si o sa-mi iau un caine vara viitoare. Mie imi plac cainii mai mari. Oare un golden ar sta intr-un apartament cu 3 camere? Daca nu ce caine sa-mi iau?(doar sa fie mare)

Răspuns Câştigător
| G a răspuns:

Orice caine mare e bun pentru apartament, cainii mici sunt mai energici de felul lor. vezi doar ca, cat timp e la "pubertate" (pana la 1 an cam asa) sa nu-l plimbi pe scari, ci cu liftul. pozitia pe care o are cand coboara scarile nu e buna pentru dezvoltarea lui. de asemenea sa-i pui mancarea pe o bancuta ceva, ca sa nu trebuiasca sa se aplece (asta la toate varstele). si golden'ul e caine de talie mijlocie, nu mare. rasele mari sunt dogul german, malamutul, bullmastifful, unii ciobanesti, collie'ul, ogarul afgan, d-astia. big grin

5 răspunsuri:
| just for me a răspuns:

Un golden retriver ar fi o alegre buna.problema este urmatoare:au parul f lung.labradorii sunt aproape exact ca goldenii, dar au parul mai scurtut. ce zici de un labrador? sau un dalmatian? astia au parul mai scurt.insa daca iti permiti sa cureti parul, da un golden retriver mergewinking

| Meryem027 a răspuns:

Un golden, intr-un apartament, pff foarte greu. Crede-ma ca nu poti tine un caine de talie mare intr-un apartament. Eu stau la casa si am caucazian. E imens, imi dau seama ca nu l-as putea tine in casa. Pentru casa ar fi perfect un bichon, crede-ma, foarte greu cu cainii de talie mare in apartament! Il chinui si pe el si pe tine. sad

| Sunshinee a răspuns:

Golden retriever sau labrador (:

| AnonimA a răspuns:

Pai un boxer nu ar strica daca t gandesti la un boxer contacteaza-ma ca eu am tongueam si acum si o sa am si la unul:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

labrador e super! nu sunt mari sunt foarte cuminti si ascultatori! si eu am daca nu ai deja unul eu te pot ajuta! nr 0741939668