| dolly20 a întrebat:

as vrea sa-mi iau un catel, baiat, dar nu stiu ce nume sa-i pun, ma puteti ajuta va rog cu niste idei? Multumesc

Răspuns Câştigător
| ligiligi a răspuns:

Buna.
Mda,si eu am asemenea probleme cand trebuie sa ii pun nume la animalul meu.Degeaba o sa dau copy-paste de pe un site si o sa iti bag niste nume... daca tie nu iti plac.Pot sa ii pui nume dupa:
1) Culoarea lui:
alb-white,snow,snowy,fulg de nea, albutul etc...
negru-blacky, negrutu' etc...
maro-teddy(ca ursuletul teddy), maronila, maronel etc.
2)Dupa personalitatea lui:
daca e jucaus:jucausul, playful...
daca e somnoros:sleepy(citit slipy sau cum vrei tu)
Daca e mancacios:Mancaciosul sau Pappy(de la papa)
3)Inspirandu-te dupa numele astea de la mine din cap care cred ca sunt dragutute:
Pufi,Maxi,Puchi, Pluto, Fluffy, Pufosila(daca e pufos), Snoppy.
Sper ca te-am ajutat.
Pa-pa.

6 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Jack, Jackie, Black, Sasha, Lopez.

| NeymarJr11 a răspuns:

Fite,REx, Max,

| BubbleWhitee a răspuns:

Mikey,Odi,Lolo,Misy,Aiden,Frank

| rumble123 a răspuns:

Uite aici un site cu nume de caini (ai peste 1000 de nume cu fiecare litera din alfabet imposibil sa nu-ti placa vrunu) pe cateaua mea o cheama betty, initial voiam sa-i zic dixie

| Nairelua a răspuns:

Uite un site care are nume pentru orice fel de animal:
http://www.e-pets.ro/nume-caini/pagina-1
sper ca te-am ajutat!

| Pfoaiii a răspuns:

Benny; Axel; Cecil; Fluffy