| LaNoryy a întrebat:

Buna!
Asi vrea foarte mult un caine (labrador sau beagle) dar stau la apartament cu 3 camere.
Peste 2 zile e ziua mea de nastere si de mult imi doresc unul.Ma rog in fiecare zi de ei.
Ce asi putea face?

PS: 1.Nu vreau chestii de genulsickSa fii mai cuminte sa inveti bine la scoala sa ii ajuti etc etc... ei nu sunt cu abureli din astea.
2.Sa le promiti k vei strange dupa el. etc.Sunt capabila.

Ei ba ma inteleg ba nu. De fiecare data cand ii intreb imi spun "o sa vedem". Tata imi zice tot timpul ca nu o sa am libertate pentru ca: - Trebuie sa ma scol in fiecare dim la 6 sa ma duc cu el afara. -Daca ramane singur acasa sgarie usile. si chestii de astea.

Ce asi mai putea face sa ii conving?

Răspuns Câştigător
| UssserName a răspuns:

Intreaba-i daca iti oferi o saptamana. de incercare ca sa vada daca esti capabila dar eu sunt sigura ca estiwinking
Daca nu merge spune-le ca le vei da cv in schimb...note mai bune, etc
Succes!

8 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Ai putea invata gramatica, inainte de asta. - Just sayin'.

| sissik a răspuns:

Daca caine mai bine Bichon sau Westie in apartament

| adelinna21 a răspuns:

Un labrador nu este un caine chiar ata de potrivit pentru apartament.ai putea sa iti iei unul de talie medie sau mica.ti-ar sugera bichon, caniche ca sunt si mici si mijlocii si mari.gandeste-te ca este o responsabilitate.in cateii de talie mare lasa foarte multa mizerie..eu am un shar pei si face numai prostii..plus ca trebuie sa te gandesti ca beagle-ul este un caine de vanatoare si va face foarta multa galagie..intereseaza-te intai de rase.iti va fi mai usor sa iei o decizie.ii poti arata tatalui tau poze cu cateii imi mictui si cu informatii despre ei..cu siguranta un caniche sau un bichon va mai fi de acord..plus ca sunt foarte dragalasi..bafta..asteptam sa ne ti la curent

| LaNoryy explică (pentru adelinna21):

Nu toti cainii sunt la fel.
Si daca inveti catelul nu latra.Da oare dupa tine... daca vreau un catel si le cer in fiecare zi asta... nu am cautat informatii?

| adelinna21 a răspuns:

Http://www.animale.ro/caini aici gasesti detalii despre toti caini. sper ca te-am ajutat. funda?

| LaNoryy explică (pentru adelinna21):

Am vazut deja site-ul...Ms oricum happy

| adelinna21 a răspuns:

Sunt tare curioasa cum poti tu invata un caine sa nu latre.mai ales un beagle care e caine de vanatoare si va sapa in toate florile. poate imi spui si mie secretul tau.ca eu am un shar pei de 5 luni as fi curioasa cum il pot invata sa nu latre

| LaNoryy explică (pentru adelinna21):

1. Poate nu am flori. 2 Daca il educi de mic nu ai probleme adica: can latra ii atragi atentia sau chesyii de genul... am mai facut asa cu un caine si a mers. Oricum o sa continue sa latre dar nu fara nici un motiv