| ARYRAMY a întrebat:

Buna avem de curand in familie un nou membru un pui de rottweiler as vrea cateva sfaturi legate de nutritie,hrana si vitamine.nu stiu daca e bine sa ii dau doar mancare uscata cum mi-a recomandat medicul sau sa ii dau mancare gatita si anume orez legume, gaturi carne de pui piele etc si cand este ok sa il scot afara fara sa il expun la pericol dupa cate vaccinuri este imunizat complet? momentan puisorul are abia 1 luna si primeste doar crochete royal canin mini starter

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| CRIMO a răspuns:

Am si eu o catelusa, si parerea mea este sa-i dai in general mancare gatita in casa. Orez cu legume asa cum spui, si cu carne de vita, pui sau curcan din cand in cand bobite, oase de vita fara maduva.Afara nu il scoti decat peste trei luni iar vaccinul se face odata pe an in aceeiasi luna si cuprinde absolut tot ce are nevoie cainele.Mai trebuie facuta si deparazitarea externa.Dae iti mai recomand sa citesti si site-urile de specialitate. Sper sa-ti fie de folos!