| Măriutzaflr a întrebat:

cainele meu, de rasa Beagle musca, si nu in joaca! Nu pot sa il dresez! are 6 luni si inca face in casa....ma puteti ajuta cu niste sfaturi va rog?

2 răspunsuri:
| lorena66 a răspuns:

Orice animal face asta. Daca va mai face, încearcă sa il Bati (nu tare). Va înțelege ce e bine si ce e rău. Nu are rost sa tipi la el. Câinii si pisicile nu își dau seama de sentimentele tale. Nu fi dur, inearca doar sa il avertizezi. Sper ca te-al ajutat!

| Lorena0189 a răspuns:

Ar fi recomandat sa vorbesti cu un dresor. Explica-i situatia si vezi ce masuri poti sa iei