| pitbull93 a întrebat:

care dintre acesti caini sunt mai costisitori la intretinere si de ce? doberman, amstaff, rottweiler, pentru ca vreau sa imi iau unul din ei.

3 răspunsuri:
| Icar25 a răspuns:

Atat pot sa iti spun amstaff-ul este putin mai costisitor deoarece trebuie hranit cu o hrana de calitate ridicata deoarece este predispus la boli de piele, cat despre doberman si rottweiler sunt caini de talie mare trebuie sa ai spatiu pentru ai creste.

| Șeerbi a răspuns:

Http://caini-de-vanzare.ro/
Uita-te in coloana din stanga si cauta-i, sper ca te-am ajutat :).

| Mariya5 a răspuns:

Nu cred ca sunt foarte costisitori,amstaff-ul e un catel destul de mic, dobermanul nu are nevoie de multa hrana(ambii au parul scurt si nu necesita ingrijire excesiva). Rottweiler-ul este cel mai masiv dar nu mananca de sa te lase fara bani si ingrijirea la fel, nu necesita ingrijiri speciale.Insa,acesti caini au nevoie sa-si mentina fizicul prin alergare min 1 h pe zi si trebuie tresati de la o varsta frageda pentru ca pot deveni agresivi.(trebuie sa le dedici mult timp).