| Bordinc_Razvytzu_1995 a întrebat:

Cat este pretul minim al unui husky pui(o saptamana) cu ochi albastri blana negru cu alb.Si va rog mai ziceti-mi si mie niste site-uri.Va rog, si dau fundita.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

Laptele nu este bun pentru catei, pentru ca este prea gras. Trebuie sa il hranedti cu hrana de caini (juniori).
Un caine se vinde dupa varsta de 8-9 saptamani, nu la varsta de care o mentionezi tu mai sus.

10 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Cine iti vinde un pui la 7 zile este un retard. femela la caini intarca puii dupa 6 saptamani, pana la varsta asta puiul are nevoie de mama sa, cat si crescatorul trebuie sa aiba grija sa tina legatura dintre mama si pui + vaccinari si altele. puii la orice rasa de caine se vand dupa 8 saptamani de obicei, minim 6 oricum.

toti husky au ochii albastri. asta este punct de diferentiere intre rasa pura si metis. malamutii au ochi caprui/negrii, dar husky doar albastri. un caine daca il vrei de rasa nu te duci pe mercador sau alte site-uri tampite. cainii se iau de la canise ale unei rase specializate, loc unde primesti si pedigree emis de AChR, carnet de performanta, cip de implantat cu numarul de "inmatriculare" al cainelui. eu la caucazian am primit un teanc de acte (+declaratii la politie si altele ca e caine de mare risc, semne de pus pe gard/usa, etc). cine nu iti ofera toate astea, nu iti ofera un caine de rasa pura.

cu cat este rasa mai cautata desi rara, cu atat costa mai mult puiul. cu cat parintii sunt mai cunoscuti, campioni, iar creste pretul. eu pe caucazian cu tatal campion si bunicul sau Gorby de Valeni (il gasesti pe google, multiplu campion european la cacib, Crh si alte competitii) si am dat 500 de euro pe el. si nu este tocmai o rasa rara, deci te va duce macar la 300 euro un pui cu toate actele happy

| Bordinc_Razvytzu_1995 explică (pentru JohnnyBi):

Bine multumesc eu vreau sa fie 300 lei si nu neaparat rasa pura, am vazut pe internet husky cu ochi bricolori zi-mi un site te rog.Si sa coste 300 lei din tg jiu.Dau funda.

| Bordinc_Razvytzu_1995 explică (pentru JohnnyBi):

Eu vreau sa ii dau altce de mancare.Ar merge sa ii dau lapte cu paine?

| trol123 a răspuns (pentru Bordinc_Razvytzu_1995):

Mai omule... un bishon maltez este 5 milioane. nu esti intreg la minte... ia gandeste-te putin daca un bishon este 5 mil. un husky cat ar fi? :-W

| Bordinc_Razvytzu_1995 explică (pentru DenissaRoxana):

Un coleg de al meu isi hraneste catelul cu lapte in orce caz multumesc iti dau funda pentru ca ai vorbit frumos nu ca cel de sus.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Bordinc_Razvytzu_1995):

La banii aia iei un metis. Si daca nu e rasa pura de ce sa dai bani nu stiu...e ca si cum ai lua un maidanez de pe strazi si sa il si platesti. Am eu la tara un corgi cu husky corcitura prin vecini cu ochii diferiti si mic.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Bordinc_Razvytzu_1995):

Nu sunt veterinar. Eu iti spun ce am cautat eu ca rase de caini, actele cerute de achr si altele. Nu am avut grija de pui asa mici. Nu ma pronunt.laptele de vaca si cel de caine nu sunt la fel. Fiecare animal produce lapte pentru nevoile animalului (puiului) ce il creste. Asa ca sistemul fiind diferit si laptele va avea diferite cantitati de nutrienti.

| DenissaRoxana a răspuns (pentru Bordinc_Razvytzu_1995):

Nu trebuie sa imi da-i funda pentru vorbitul frumos, asta este felul meu! Eu ti-am spus ceea ce este bine pentru caini...ca mai tarziu sa nu se imbolnaveadca. Sunt aproape medic veterinar (sunt la liceu) si eu ti-am spus ceea ce am invatat si eu...nu din capul meu!

| Bordinc_Razvytzu_1995 explică (pentru DenissaRoxana):

Multumesc mult.

| DenissaRoxana a răspuns (pentru Bordinc_Razvytzu_1995):

Laptele nu este bun pentru catei, pentru ca este prea gras. Trebuie sa il hranedti cu hrana de caini (juniori).
Un caine se vinde dupa varsta de 8-9 saptamani, nu la varsta de care o mentionezi tu mai sus.

| SirAndi a răspuns:

150 euro, mercador/tocmai