| ellai a întrebat:

cine ma poate ajuta si pe mine cu niste idei pentru construirea unei custi de porcusor de guineea? daca stiti ce materiale se pot folosi astfel incat sa nu roada cusca sau sa nu fie toxic pentru porcusor. as vrea sa ii fac o cusca mai maricica, cu un patut la etaj si scarita. multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Poti sa o faci din sticla. Ai nevoie de 5 sticle taiate in functie de cat de mare vrei cusca, marginile prinse pe un fier taiat in forma de v la unghi de 90 de grade si lipite cu spuma. Eu asa am. Sper ca ti-am fost de folos

| Flafster a răspuns:

Cumpara de la magazin, e mai putin toxic decat ce ai putea face tu in casa.

| JokoSmile a răspuns:

Hi. Nu e mai simplu sa o cumperi big grin?batting eyelashes
Peace >big grin

| JHFAK a răspuns:

Http://www.impalakennel.ro/guineeapigs_files/cusca1.jpg

-cusca de baza o gasesti in comert cu siguranta. (Custile se pot achizitiona din pet-shopuri, cele mai ieftine le puteti gasi in magazinul Hornbach, care de altfel are si o gama larga de alte accesorii si mancare diversa pentru purcei.)
Accidentele se intampla foarte usor: ei rod aproape tot ce intalnesc in cale: firele electrice, pungi de plastic, materiale textile, plantele din apartament- care pot fi otravitoare pentru ei, etc. Este recomandat sa fie lasati liberi pentru o socializare buna, dar in acest timp trebuie supravegheati in permanenta. Daca stati la curte, un tarc in iarba e o fericire pentru ei!-) Nici aici nu-i lasati fara supraveghere, pericolele pot aparea din partea pisicilor, cotofenelor sau alte pasari de prada, etc.

| cristian92 a răspuns:

Din placaj dela de se face mobila cu el.