| amy3semj1405 a întrebat:

Cumpar caine ciobanesc de berna, mascul, varsta 2 luni, vaccinat si deparazitat intern si extern. Sa aiba carnet de sanatate si pedigree. Doresc sa il achizitionez luna viitoare si atunci sa aiba 2 luni.Sunt din Rm Valcea si mi-ar placea ca viitorul prieten sa poata fii trimis aici sau sa fie din Valcea. Pentru mai multe detalii si oferte contactati-ma pe dj3_ami@yahoo.com sau pe messenger pe dj3_ami. daca se poate as dori niste poze cu ei si cu parintii lor.Acesti caini sunt foarte scumpi si nu vreau ca pretul lor sa treaca de 150-200 de euro. Nu va faceti probleme: eu ma mut in 2-3 lni la curte unde mai am un ciobanesc german si aici la apartament mi am o pisica persana-asa ca am experienta in cresterea animalelor. Si inca un lucru pe care am uitat sa il mentionez: mi-as dori ca parintii catelusului sa aiba inaltimea cel putin de 70 cm la grebăn. Mutumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| Larette a răspuns:

Fara suparare dar caini de rasa, parinti cu un pedigree impresionant nu costa 150-200 e.Costa mult. Dar mult noroc.

| amy3semj1405 explică:

Nu sunt mofturi crede-ma! Am experienta...am vrut un ciobanesc german, cel pe care il am. Ii cunosteam numai tatal care era destul de inalt si acum catelul meu seamana cu mama lui care era mai scunda.De aceea tatal meu nu m-a lasat sa iau un caine decat daca e foarte mare si inalt. In ceea ce priveste pretul, nu imi pot permite sa dau f mult p un catelus. Iar in ceea ce priveste varsta si celelalte sunt pentru binele lui, sa stiu ca e sanatos.Varsta e cea mai potrivita pentru a se acomoda cu noul stapan. Nu sunt mofturi.Am trecut prin multe ca sa obtin aprobarea parintilor pentru inca un caine si vreau ca animalul sa fie fericit pentru ca pentru mine asta e cel mai important.

| amy3semj1405 explică:

Ms de raspunsuri. Am luat unul cu cerintele pe care le doream numai ca am dat 500 de euro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 2 catei, masculi de 8 saptamana deparazitati si vaccinati cu carnete de sanatate super frumosi. pot sa iti dau unul cu 200euro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.dresaj-sevenk9.ro/vanzare_ciobanesc-de-berna
Daca cititi descrierea din orice site, Berna nu poate sa aiba 70 cm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii ca sunt scumpi tu cum vrei s nu depaseasca pretul asta? ia-ti o pisica

| didiana a răspuns:

Faci cam multe mofturi dar eu am asa ceva dar nu am cum sa iti trimit cainele pentru ca sunt din Galati.