| Snicker a întrebat:

Buna,
De cate ori pe luna este indicat sa ii faci baie unui catel de aproximativ 3 luni, tinut in casa?

Răspuns Câştigător
| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Daca il ti in casa, nu trebuie sa ii faci baie lunar. odata la 3-4 luni ajunge, mai ales cat e frig afara.vara,odata cu cresterea sa, banuiesc ca il ti mai mult afara, si vara, pe timp cald, odata la 1 luna-2.doar daca se murdareste foarte rau, are purici, sau altceva, evident, ii faci baie

7 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Cam o data pe luna cu sampon.Cu apa calda poti sa il speli de cate ori il aduci de afara.Nu chiar baie, dar spalat pe picioruse, burtica, bot daca s-a murdarit si apoi sters bine cu prosopul.(daca il speli foarte des cu sampon poate sa faca dermatita).

| AllmaGirl a răspuns:

Sa nu ii faci des ca ii poti distruge blanita!
fai cand vezi ca miroase, e murdar sau are matreata.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam o singura data pe luna, este iarna ei racesc fioarte usor, vaccinuri la timp si antiparaziti, of ce mic o fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Olenutza, eu am un caine-lup care sta afara si fac baie odta la cateva luni.deci fai baie odta la 4-5 luni.cainele tau are 3 luni, dar cainele meu are 7 ani.