| Little Kid [:x] a întrebat:

De vreo cateva luni ma tot gandesc sa-mi iau un caine si mi s.a pus pata pe un dog german. M.am tot uitat pe net pe o multime de siteuri si am gasit si la pret de 400euro dar si la 100euro. Mi.e tare frica sa nu fie teapa straight face intrebarea mea este: nu cumva, cineva, si.a mai comandat catel de pe net si stie vreun' site mai serios? big grin multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Deyutza1039 a răspuns:

Dar de ce vrei un caine de rasa? Nu sunt destui caini pe strada? Unii chiar daca sunt de pe strada sunt isteti! Sa iti dau un exemplu : eu am fost la magazin si un caine asa de mare se uita la mine erau foarte multi oameni acolo si ma vedeau ce fac si eu am intins mana inspre catel spunand: imi dai labuta, mi-o dai? Si chiar atunci caine mi-a dat labuta! Eu am vrut sa il iau acasa dar tata nu m-a lasat! Deci sfatul meu e sa iei unul de pe strada!

| Little Kid [:x] explică (pentru Deyutza1039):

M-am cam saturat de caini luati din mila. Or fi ei destepti dar toti sfarsesc prin a marai la tine sau chiar te pot musca. Eu am avut o multime de caini culesi de pe strada si de asta vreau acum unul de rasa.

| Deyutza1039 a răspuns (pentru Little Kid [:x]):

Daca ai grija ce fel de caine iei nu e nici o problema!

| Little Kid [:x] explică:

Chestia e ca am gasit pe un site cu 2 milioane si mi se pare cam prea putin pentru un caine de rasa. In fine, normal k imi convine sa dau 2 mil pe el decat 6 dar totusi, de asta am vrut sa apelez la cineva care stie. Dar mersi oricumwinking

| MinniepUnk a răspuns:

Buna! Dog german am avut si eu! Au o problema:cand cresc, ei au corpul greu si picioarele subtiri! Eu te sfatuiescsa iti iei Golden Rettriever rasa cea mai votata!

| Little Kid [:x] explică (pentru MinniepUnk):

La asta ma gandeam si eu. Nu sunt tocmai frumosi cand cresc, nu? Sunt tare dragalsi si aceia care spui tu dar singura problema este ca au blana cam lunga. straight face