| mybutterfly a întrebat:

Bunahappy
De vreun an am un adorabil porcusor de guineea. Dimineata cand trebuie sa ma duc sa ii dau de mancare incepe sa chitaie e tare dragalas insa e cam mofturos la mancare ii place la nebunie salata, morcovii, varza, castravetii, patrunjel si biscuitii. Voi cu ce ii mai hraniti nu prea am idei ce as mai putea sa-i dau? Si inca ceva in ultima vreme i-au cam crescut unghiutele vreo 3 i s-au mai rupt nu as vrea sa-l duc la veterinar ce as putea sa fac pentru a i se rupe unghiutele.

Răspuns Câştigător
| smileysmiley a răspuns:

Si eu am 4 porcusori :x. Poti sa te duci pe afara, in locuri unde esti sigura ca iarba nu este data cu substante otravitoare si sa culegi de acolo. Daca este murdara o poti spala, daca nu sa le`o dai asa. Alor mei le place foarte mult;)
Sanatate porcutilor tai, si poti vizita si site`ul www.gemon.ro :)

2 răspunsuri:
| ZuZuAleX a răspuns:

Taiei unghiile! cu o unghiera da nu pana la carne lasa un cm un cm jumate de la carne unghia si restul taiebig grin si eu am 3 porcusori si ai mei in inebuniti dupa iarbabig grin. dale mandarina sau portocala sa vezi cum papa...sau rosie fara seminte de ceva da-mi un pmbig grin :**

| marzemanuel a răspuns:

Mai multe poti afla de aici:Hrana Uscata
1.Vitakraft(Menu, Emotion Beauty)
2.Cavia Crispy
3.Versele Laga

Legume
Castraveti
Salata
Andive
Morcov
Iarba
Fan
Telina
Ardei(Gras)
Sfecla Rosie
Patrunjel
Gulie
Etc.

Fructe
Banana
Mar
Strugure
Etc...