| oceanfreshair a întrebat:

Deci am fost la veterinar cu perusa mea si mi-a dat niste pastile...cum i le dau pe gat? cu ce?big grinva rog sa ma ajutati! trebuie neaparat sa i le daucryingcryingva multumesc!:X

4 răspunsuri:
| MatiesIonut152212 a răspuns:

Baga-ile in mancare

| MihaelaMihaa a răspuns:

Buna! Pai daca pastilele sunt mai mari la rupi si i le dai asa. Ceri ajutorul parintilor ca sa ti prusul in mana, ii deschizi gura si i le dai.Trebuie sa ai grija pentru ca le va scuipa.Sau faci pastila praf si i-o dai asa, tot pe gura. Sper ca ti-am fost de ajutor! Sa se faca bine!

| oceanfreshair explică (pentru MihaelaMihaa):

Buna! Pai pastilele sunt cam de marimea uneibobite de orez(putin mai mare) si a zis sa ii dau cate un sfert pe zi...si azi m-am chinuit sa-i dau dar cred ca am sfarmato preatare pentu ca nu stiam cum sa ii dau mai ales ca e si rea si ciupeste dar lasa k o invat eu sa stea potolita. Poate sa ma si ciupeasca doar sa traiascalaughinglaughing:X

| xXAdaXx a răspuns:

Buna! Deci tu trebruie sa ii dai pastile? NU TE INGRIJORA! Tu v-a trerbui sa ii bagi mana in gura pana ii ajunge pastile in gat sa nu o scape! SPER CA TE-AM AJUTAT!