| PaulW a întrebat:

Buna!
Deci imi spuneti si mie top 3 cei mai periculosi caini din lume?
1.Rottweiler
2. Pittbull
3?
Si as mai vrea sa stiu care sunt cele mai cunoscute rase de caini din lume(top 30) mersihappy

Răspuns Câştigător
| FulgerMQ a răspuns:

3. Bull Terier
4.Amstaff
5.Boderman
Cei mai cunoscuti sunt: cei 5 de mai sus si ciobanesc german, ciobanesc carpatin, dog german, labrador, sharpey, haski, cocker spaniol, brac german, Bulldog, bichon, cam atat.
Funda?

10 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Pit Bull, Rottweiller, Dog Argentinian sau Cane Corso; altii dau ca foarte agresivi Bulldog, Amstaf si Rottweiler.

| simf a răspuns:

"nu exista caine periculos, ci doar stapan tampit." categoric un caine de aparare si atac va fi mai putin bland cu strainii decat un caine de vanatoare sau unul de agrement. cauta pe net grupele de caini si acolo vei gasi particularitatile fiecaruia in functie de speicalizarea rasei.

| covexrobu a răspuns:

Nici un caine nu este periculos daca acesta primeste dresajul corespunzator. Totusi unele persoane considera ca cei mai periculosi caini ar fi Bandogul, Fila Braziliero, Cordoba Fighting Dog, Pitbull. Dar eu nu sunt de acord cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Pittbul 2.Rottweiler 3.Caine lup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Topul este 1dobermann
2 rottweiler
3 pittbull
4 amstaff
5 dog argentinian

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 bull terier 4 caine lup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciobanescul caucazian

| iceman a răspuns:

Topul celor mai periculosi caini? Asta e o gluma proasta.Stapani tampiti si fara minte, care nu au mai mult de tarata in cap, au folosit diferite rase pentru demonstra cat de "macho sunt" punandu-i sa se lupte, astfel s-a creat falsa impresie cum ca unele rase ar fi periculoase. Exista doar stapanii inconstienti si nu rase periculoase.

iceman

| s0os0o a răspuns:

3.lup

| PastilutaDeMenta a răspuns:

Desi acum nu mai au aceeasi reputaite, eu as spune ca si dobermanul poate fi periculos daca este in mana oricarui criminal.(in anii 70', debermanii au fost cei mai periculosi caini)