| croissant a întrebat:

Bună dimineața! Am o pisică, are 7 luni și m-am gândit să o donez cuiva care sta la curte! Mă doare sufletul sa o dau dar mă gândesc că i-ar fi bine decât să stea închis intr-o casa. Voi ce mă sfătuiți?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pisicile nu au o problema sa stea inchise in casa.
Sunt niste animale care pretuiesc foarte mult teritoriul si odata ce se obisnuiesc in casa nu au o problema cu spatiu mic. Dimpotriva cred ca ai pune o in mare pericol sa o duci la o curte, posibil sa moara destul de rapid ca sunt o groaza de pericole.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa stea inchisa intr-o casa, ca este in siguranta si nu risti sa o calce masina, sau sa o tavaleasca vreun caine, omorand-o.

| maicalciobotaru a răspuns (pentru Violleta2022):

Hey Buna

| Violleta2022 a răspuns (pentru maicalciobotaru):

Cu ce te pot ajuta?
Pune-ti intrebarea aici si vom raspunde!

| haileewatson a răspuns:

Ha ha ha, deci de fapt TU esti aia care are pisica de 7 luni, nu "prietena" ta. Nu pot sa cred cat de inconstienta esti sa nu o duci la veterinar si sa o lasi sa sufere!